ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5293036
*
nr 529 3036
Spegel
3-delad, 1950-tal, höjd: 65
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 juni 2008
kl 17:06:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/6 21:52:33
1
200 kr
9/6 15:47:54
2
150 kr
9/6 15:48:16
2
300 kr
9/6 15:58:35
1
400 kr
9/6 16:57:26
2
400 kr
9/6 16:57:38
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 529 3036
Spegel
3-delad, 1950-tal, höjd: 65
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 juni 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/6 21:52:33 | 1 | 200 kr |
9/6 15:47:54 | 2 | 150 kr |
9/6 15:48:16 | 2 | 300 kr |
9/6 15:58:35 | 1 | 400 kr |
9/6 16:57:26 | 2 | 400 kr |
9/6 16:57:38 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:55